
2021 telén kezdtem el komolyabban foglalkozni az amatőrcsillagászattal. Ekkora már nem csak céltalanul „nézelődtem” (aminek szintén megvan a maga bája) hanem felkészült észlelőként programot állítottam össze és a megfigyeléseimet dokumentáltam. A változócsillagászat lett (és mind a mai napig) a főprofil, az obszervatóriumi munka dandárját a változók vizuális megfigyelése és becslése teszi ki a mai napig.
A hideg téli (és főleg szeles) éjjeleken fogalmazódott meg a gondolat, hogy szükség lenne egy obszervatóriumra, ahol az elemektől valamelyest védetten lehet az észleléseket folytatni és nem utolsó sorban a kipakolás-bepakolás folyamatát kihagyni. 2023-ban indult meg az építkezés-átalakítás és mint minden rendes építkezés ez sem fog soha befejeződni, legfeljebb a készültség egy újabb fokára lépni.
Ugyanebben az évben indítottam el (a még nagyon gyerekcipőben járó) mély-ég objektum észlelési programot. Az észleléseket rajzos úton dokumentálom és amennyiben megüt majd egy szintet az elkészült rajz, akkor továbbítom az MCSE illetékes szakosztályának, hogy ezzel is bővüljön az észleléstár.
A jövőre nézve a műszerpark fejlesztése és az ezzel adódó új lehetőségek kiaknázása, valamint a kettőscsillagok észlelése van tervbe véve, a meglévő észlelési programok mellett.
