
Hosszú idő után minden szerencsésen alakult ahhoz, hogy folytatni lehessen a változócsillag észleléseket. Még ha nem is sok, vagy új célpont került terítékre, így is voltak meglepetések. A légkör viszonylag tiszta volt, átlátszóság 7-8/10, a fényszennyezés ugyanakkor sokat rontott a lehetőségen, mint ahogy az is, hogy az észlelés pillanatában még nem állt be a csillagászati sötétség teljesen.
Az észlelt csillagok:
Z Uma
RY Uma
S Uma
T Uma
Az obszervatórium névadó csillagképe jó célpont, mert egész évben fent van az égen (cirkumpoláris) és számos olyan célpontot tartogat, melyek változócsillagász szemmel érdekesek. A mostani észlelés során két olyan csillag is (S Uma és T Uma) volt tűnőben (a használt műszerrel nem, vagy nem biztosan észlelhető, ami jelen esetben 11 magnitúdónál halványabb fényességet jelent) állapotban, amelyek nem szoktak ennyire halványak lenni.
