
Nem a legszebb észlelésem, és olybá tűnik, hogy az RGB sávon nem sok minden látszódik (szemben a Ha sávval, amelyet még szűrő hiány okán nem tudok észlelni.)
Mindenesetre közreadom ezt a nebula-észlelést is, hogy megmaradjon az utókornak.
Az Ursa Maior Csillagda weboldala és online észlelőnaplója


Nem a legszebb észlelésem, és olybá tűnik, hogy az RGB sávon nem sok minden látszódik (szemben a Ha sávval, amelyet még szűrő hiány okán nem tudok észlelni.)
Mindenesetre közreadom ezt a nebula-észlelést is, hogy megmaradjon az utókornak.