
A meteorológiai tavasz első éjszakáján tiszta, enyhe időjárás volt. Bár nem sok időm jutott észlelni, de a durván 1 óra alatt sikerült az NGC 1514 katalógusszámú objektumról a fenti képet készítenem.
Az NGC 1514 (másnéven: Kristálygömb-köd) egy planetáris köd, amelynek érdekessége, hogy egy kettőscsillagrendszer egyik tagjának ledobott és folyamatosan táguló anyaga az, amely ilyen látványosan mutatkozik meg. A kettős rendszer halványabb, „B” tagját is megfigyelhetjük a fotografikus észlelésen, nagyjából 9 év alatt kerüli meg a rendszer nagy, „A” tagját.

Mivel még mindig prominens helyen van az égen, így nem maradhatott el a Jupiter észlelés sem, ezúttal három holdjával együtt. A bolygón magán túl szembeötlő felszíni formák nem találhatóak, a SEB (felső sáv) erősebb fodrozódása és öblösödése az ami talán figyelemreméltó lehet ebben az észlelésben.

